در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم تا اطلاعات بیشتر و دقیق تری از شریک زندگی آینده خودمون بدست بیاریم؟

وقتی در جلسات زوج درمانی، از زوج درباره دوران نامزدی میپرسم اغلبشون میگن که دوران شیرینی بوده. حتی درصد بالایی از زوج‌هایی که در زندگیشون شکست خوردن نیز دید مثبتی نسبت به دوران نامزدی دارن. اما همون‌طور که میدونید دوران نامزدی برای آشنایی با همسر آینده است.

در این دوران خیلی مهمه که بدونید در مورد چه مسائلی صحبت کنید. همینطور چه سؤالاتی رو از پارتنرمون بپرسیم که به شناخت دقیق‌تری دست پیدا کنیم.

در این مقاله، قصد دارم مفصل درباره نکات مهم دوران نامزدی صحبت کنیم تا احتمال اشتباه رو پایین بیاریم. تا انتهای مقاله همراه کلبه امن باشین.

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم و چه سؤالاتی بپرسیم؟

نامزدی یک فرصت عالی برای این هست که در مورد برنامه‌هایی که برای آینده دارین با هم صحبت کنید. متوجه بشید که چقدر هدف هاتون به هم نزدیکه. در دوران نامزدی میتونید خانواده‌های همدیگه رو بهتر بشناسید و از فرهنگ‌ها و سنت‌های هم مطلع شوید.

اغلب زوج ها دوران نامزدی پر احساسی دارن و به جای پیدا کردن شناخت، دست به شروع یه رابطه عاطفی میزنن؛ اینجوری بعدها تو زندگیشون دچار مشکلات زیادی میشن. با ما همراه باشین تا ببینیم در دوران نامزدی به چه مسائلی باید توجه کنیم تا بتونیم زندگی آرومتری رو تجربه کنیم.

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم؟ صحبت در مورد خانواده‌ها چقدر اهمیت داره؟

با ازدواج یه خونواده جدید شکل میگیره؛ اما درکنارش خونواده‌های جدیدی هم برای دختر و پسر به وجود میاد و ارتباطات گسترده‌تر میشه؛ بنابراین شما باید خوب و کامل خونواده همسر آینده‌تون رو بشناسین.

علاوه بر شناخت خانواده، باید احساس همسر آینده‌تون نسبت به خونوادش رو هم بررسی کنید. ببینید بند عاطفی خودش رو از خونواده جدا کرده یا هنوز وابسته اوناست. ببینید همسر آینده‌تون برای خونواده خودش احترام قائله یا اینکه از اونها دل‌زده شده.

رسم و رسوم خانوادگی رو به هم معرفی کنید و ببینید کدومش براتون مهمه. مثلاً ببینید میتونید با رسم خونوادگی که خیلی برای همسرتون مهمه کنار بیاین و یا برعکس. به نظر من اگه کسی پرسید در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم، اولین جوابی که میشه بهش داد همین خانواده‌هاست. چون همون‌طور که میدونید، ازدواج کردن تو ایران فقط شکل‌گیری ارتباط بین دو نفر نیست، بلکه ارتباط خونواده‌ها هم نقش خیلی مهمی تو این مسئله داره.

اهداف آینده

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم؟ در مورد تمام اهداف شخصی و خونوادگی که دارین! داشتن اهداف مشترک باعث میشه شما و همسرتون ازدواج لذت‌بخشی رو تجربه کنید. با هم تلاش می‌کنید، با هم مشکلات رو پشت سر میذارین و درنهایت با هم به خواسته خودتون می‌رسید. وقتی مسیر شما و همسر آینده‌تون یکی باشه، هم دل شما گرمه که تو این مسیر یکی همراه و حامی شماست هم دل همسرتون. اهداف آینده فقط مربوط به خرید خونه و ماشین نمیشه؛ اهداف شغلی هم جزئی از اونه. اهداف ازدواج رو هم فراموش نکنید؛ اینکه میخواین چه جور زندگی‌ای داشته باشین و تو زندگی و رابطه عاطفی چه احساساتی رو تجربه کنید، چه وظایفی رو به عهده بگیرید و یا حتی چند تا بچه داشته باشین .

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم؟ آیا صحبت در مورد مسائل جنسی مهمه؟

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی بعد از ازدواج شما میشه. نیاز جنسی شاید به اندازه نیاز به آب و غذا حیاتی نباشه، اما به همون اندازه مهمه. سعی کنید خجالت رو بذارین کنار و در مورد انتظاراتی که از رابطه جنسی دارین با همسر آینده‌تون گفتگو کنید. به پارتنرتون هم اجازه بدین که در مورد نیازها و خواسته‌هایی که داره رک و بی‌پرده حرف بزنه. دقت کنید که وقتی در مورد مسائل جنسی صحبت می‌کنید از چارچوب‌های خودتون خارج نشین و هر حرفی رو به زبون نیارین. به عبارتی یک بحث سالم داشته باشین. بنابراین اگه واستون سؤاله که در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم و آیا دوران نامزدی موقعیت مناسبی برای صحبت در مورد مسائل جنسی هست؛ باید گفت بله! دقیقاً دوران نامزدی وقتشه!


امیدوارم این مقاله بهت کمک کرده باشه. اگه راهنمایی بیشتر میخوای به واتساپم پیام بده.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

معایب ازدواج سفید چیست
مقالات

معایب ازدواج سفید چیست

 در جلسات زوج درمانی و مشاوره قبل از ازدواج بارها پیش اومده که وقتی از زوج

ازدواج سفید چیست
مقالات

ازدواج سفید چیست

اینکه ازدواج سفید چیست و چه معایب و فایده ای دارد از موضوعات پر چالشِ

استرس قبل از ازدواج
مقالات

استرس قبل از ازدواج

بارها در بین مراجعینی که در پروسه ازدواج هستن و وارد جلسات مشاوره شدن، شاهد