مشاوره پیش از ازدواج را خیلی جدی بگیرید

مشاوره پیش از ازدواج را خیلی جدی بگیرید

مشاوره پیش از ازدواج را خیلی جدی بگیرید

 

یک نگاهی به آمار طلاق نشان می دهد که عامل اصلی کشیده شدن به سوی طلاق انتخاب نامناسب بوده ! به‌طور کلی ضروری است قبل از #ازدواج نزد یک روانشناس یا مشاور متخصص بروید تا بصورت علمی و منطقی از عوامل خطر ساز بالقوه در رابطه آگاه شده و مهارتهای لازم جهت مدیریت یا رفع آنها را آموزش ببینید.

اگر دو نفرکه قرار است با هم ازدواج کنند شناخت کامل و نسبتاً صحیحی از یکدیگر به دست آورند و با آگاهی کامل و از روی منطق #همسر آینده‌شان را انتخاب کنند،در #زندگی مشترک آینده نسبت به کسانیکه عجولانه، شتاب‌زده و از روی احساس شریک زندگیشان راانتخاب می‌کنند، به ‌مراتب مشکلات کمتری خواهند داشت و طعم خوشبختی را بیشتر خواهند چشید.

بسیاری ازافرادی که پس ازازدواج در زندگی مشترک دچار مشکل وشکست میشوند و برای حل مشکلات‌شان به روانشناس مراجعه می‌کنند عنوان می‌کنند که همسر شان تغییر کرده و او دیگر آن شخصی نیست که آنها تصورش را می‌کردند . اما بهتر است بدانید که این واقعا تغییری نیست که در او رخ داده بلکه برداشت، تصور و شناخت شما اشتباه بوده است؛ در حالی که هم اکنون با واقعیت روبه‌رو شده‌اید.

عوامل خطرساز در ازدواج

 

ما در ابتدای هرگونه ارتباطی نقابی را تحت عنوان «پرسونا» به چهره می‌زنیم تا مطلوبتر و دوست داشتنی تر به نظر برسیم اما بعد از ازدواج دیگر نقاب احتیاج نیست و افراد چهره واقعی خود را نشان می‌دهند و همین موضوع بعد از مدتی باعث ایجاد تناقض در شما می‌شود.

بنابراین برای اینکه به شناخت صحیح‌تر و دقیقتری از طرف مقابل‌تان برسید و آگاهی پیدا کنید که شما و شخصی که برای زندگی مشترک‌تان انتخاب کردید از نظر خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی با یکدیگر سازگاری دارید و براساس اصول و معیارهای علمی و روانشناختی برای ازدواج با یکدیگر مناسب هستید قبل ازهراقدام جدی و رسمی‌ به یک روانشناس و#مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یک =