مرکز مشاوره کلبه امن زینب سلیمانی

نمونه پرونده-طلاق زن و شوهر

نمونه پرونده-طلاق زن و شوهر

در بخش نمونه پرونده ها، قصد معرفی برخی از کیس هایی که توسط خانم زینب سلیمانی مشاوره شده اند را بررسی کنیم. درواقع نمونه ای نتایج مشاوره های خانم سلیمانی را در این بخش بررسی خواهیم کرد.

زن و شوهر چهار سال از ازدواجشان می گذشت و تصمیم به جدایی گرفته بودند و بنا به پیشنهاد بزرگترها ، قرار شده بود قبل از اقدام به طلاق به مشاوره هم مراجعه کنند.

حدود یکسال رابطه ی جنسی زوج تقریبا به صفر رسیده بود یعنی از لحاظ بدنی و جنسی هم نسبت به هم بی تفاوت شده بودند . سه چهار جلسه اول مشاوره ، روی مدیریت بحرانی که رابطه را شدیداً تهدید می کرد کار شد . و این که زوج بتوانند هیحانات منفی خود را نسبت به رابطه و طرف مقابل که تحت مدیریت مشاور بود ، بیان کنند تا قادر باشند رابطه را از پرتگاهی که نزدیک سقوط است ، دور کنند .

از جلسات پنجم به بعد ، تصمیم زوج برای جدایی کمرنگ و تلاش برای ترمیم رابطه جایگزین شد که نقطه قوت و عطف درمان محسوب می شد و با رویکرد هیجان مدار ( eft ) توانستیم احساس و هیجان گم شده زوج را دوباره در رابطه زنده کنیم و شروع به آموزش ابراز درست هیجانات و مهارتهایی که باعث تداوم و رشد کیفیت رابطه می شود ، داشته باشیم . از حدود جلسه دهم به بعد ، به زوج تکلیف داده شد ماهی یکبار به مدت سه ماه جهت پیگیری و پیشگیری از عود مشاوره را ادامه دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − پنج =