راز خوشبختی در زندگی زناشویی

راز خوشبختی در زندگی زناشویی و ازدواج دغدغه خیلی از زن و شوهر های جوان هستش. وقتی از کلمه راز استفاده میشه ممکنه  تصور کنی که مسیر سخت و احتمالاً دست نیافتنی جلو راهته.

خوشبختانه با قاطعیت میتونم میگم که امروزه یک درمانگر با تجربه میتونه خیلی از مهارتهایی که واسه داشتن یک رابطه و ازدواج موفق و شاد لازمه رو دراختیارت قرار بده. فقط کافیه خواهان این هدف باشی و آموزش رو مهم بدونی.

در جلسات قبل از ازدواج آموزش این مهارتها که راز خوشبختی در زندگی مشترک هستش جزء اولیتمه. چون عقیده دارم ” خشت اول گر نهد معمار کج  تا ثریا می‌رود دیوار کج “. 

در این مقاله میخوام در مورد رازهایی که باعث میشه یک ازدواج شاد و موفق رو تجربه کنی، صحبت کنم. تا انتها همراه کلبه امن باش.

راز خوشبختی در زندگی زناشویی از نظر روانشناسی

در اکثر جلسات مشاوره، به مراجعینم اینو میگم که ازدواجت با طرف مقابل غیرممکن نیست و میتونی ازدواج کنی. ولی تمام سعی مون در جلسات مشاوره واسه داشتن ازدواج موفقه نه خودِ ازدواج. داشتن یک ازدواج موفق میتونه سهم زیادی در احساس خوشبختی در زندگی زناشویی داشته باشه.

 یکی دیگه از رازهای خوشبختی در زندگی زناشویی انتخاب فرد مناسب (طرف مقابل) و بودن فرد مناسب به سهم خودت هستش. اگه آگاهانه یا ناآگاهانه با فردی که واسه رابطه عاطفی بلند مدت خطرناکه،ازدواج کنی، به احتمال زیاد خب طعم خوشبختی رو ممکنه نچشی. پس فرد خطرناک برای ازدواج یکی از موانع رسیدن به احساس خوشبختی ذر ازدواجه.

در کل احساس خوشبختی از هر فردی به فرد دیگه متفاوته، ولی رعایت یک سری موارد و مهارتها میتونه سبب افزایش صمیمیت و احساس رضایت قلبی از رابطه و ازدواجت بشه.

رازهای یک ازدواج شاد و خوشبخت

قانون پنج به یک رو رعایت میکنن

یه موقع ذهنت با شنیدن پنج به یک به بحث های سیاسی کشیده نشه. منظورم از قانون پنج به یک در رابطه هسش یعنی یک زوج شاد و موفق تمام تلاشش رو میکنه که این نسبت مساوی نشه. به عبارتی 5 تجربه مثبت در رابطه میتونه 1 تجربه منفی هم داشته باشه.

حالا خودت صادقانه و شفاف توی رابطه ت این نسبت رو ارزیابی کن و بنظرت اوضاع چطوره!! اگه نسبت تجربه منفی مساوی یا بیشتر از نسبت تجربه های مثبته، ببین به سهم خودت چکارایی میتونی انجام بدی یا حتی چه کارایی رو انجام ندی.

قانون پنج به یک رو اگه واقعاً رعایت کنی و حواست بهش باشه، یک قدم به راز خوشبختی در زندگی زناشویی نزدیک شدی


امیدوارم این مقاله بهت کمک کرده باشه. اگه راهنمایی بیشتر میخوای به واتساپ م پیام بده.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

معایب ازدواج سفید چیست
مقالات

معایب ازدواج سفید چیست

 در جلسات زوج درمانی و مشاوره قبل از ازدواج بارها پیش اومده که وقتی از زوج

ازدواج سفید چیست
مقالات

ازدواج سفید چیست

اینکه ازدواج سفید چیست و چه معایب و فایده ای دارد از موضوعات پر چالشِ

استرس قبل از ازدواج
مقالات

استرس قبل از ازدواج

بارها در بین مراجعینی که در پروسه ازدواج هستن و وارد جلسات مشاوره شدن، شاهد